تأمین تجهیزات

1. تأمین تجهیزات

 

وظیفه اصلی TSACO، تأمین تجهیزات بریکت ­سازی مورد استفاده در صنایع مختلف برای مشتریان خود است. این شرکت سابقه درخشانی در تأمین ماشین ­آلات بریکت ­سازی برند Sahut-Conreur برای صنایع مختلف کشور داشته است.

بریکت سازی

 

فرآیند بریکت سازی با استفاده از فشرده کردن مواد ریزدانه در محدوده دمایی کاملا گسترده (از 40- تا 1000 درجه سانتیگراد) در بین دو غلطک دوّار که دارای پاکت های یک شکل و یکسان هستند، منجر به تولید محصولی با ظاهری یکنواخت (حجم بین 5 تا 600 سانتیمتر مکعب) و ویژگی ­های برتر نسبت به مواد اولیه می شود. شرکت تدبیر صنعت آسیا با حمایت و پشتیبانی فنی و تکنولوژیکی شرکت Sahut-Conreur، قادر است تجهیزات بریکت سازی طیف وسیعی از صنایع را با ظرفیت تولید بین 50 کیلوگرم بر ساعت تا 100 تن بر ساعت تأمین نماید که از آن جمله می توان به صنایع زیر اشاره نمود:

 

 بریکت داغ آهن اسفنجی (HBI)

 بریکت سرد آهن اسفنجی و کربن (CBIC)

 بریکت سرد نرمه آهن اسفنجی (CBI)

 بریکت مواد جانبی زنجیره فولاد

 بریکت نرمه کک و زغال سنگ

 بریکت آهک و دولومیت

 بریکت سایر مواد معدنی (آلومینا، مگنزیا، فلورسپار، …)

فشرده سازی – دانه بندی

 

در این فرآیند مواد با عبور از دو غلطک دوّار که جهت چرخش متفاوتی دارند به شکل یک نوار پیوسته درآمده و سپس با استفاده از یک خردکن، محصول نهایی با دانه بندی مورد نیاز بدست می آید. امروزه این تکنولوژی به عنوان یک راهکار عملی و اقتصادی جهت تولید انواع کودهای شیمیایی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر Sahut-Conreur به عنوان یکی از پیشگامان تأمین تجهیزات فشرده سازی- دانه بندی در سطح دنیا شناخته می شود.

 

از جمله صنایعی که تکنولوژی فشرده سازی- دانه بندی در آنها کاربرد دارد می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

مواد شیمیایی (کربنات سدیم، کلرید سدیم، سولفات سدیم، کلرید آمونیوم، سولفات آهن و …)

کودهای شیمیایی (NPK، کلرید پتاسیم، سولفات پتاسیم، نیترات پتاسیم، ریزمغذی ها و …)

آنتی اکسیدان ها

زغال سنگ جهت تولید کربن فعال

اکسیدها (اکسید آهن، اکسید روی، اکسید کروم، …)

بنتونیت و خاک رس

آسیا کاری

 

در فرآیند آسیا کاری غلطکی، عملیات خردایش و آسیا کردن مواد مختلف جهت دستیابی به محصول میکرونیزه انجام می شود. مقایسه این تکنولوژی با دیگر تکنولوژی های مرسوم آسیا کاری مواد مثل آسیای گلوله ای (ball-mill) نشان می دهد که آسیا کاری غلطکی سرانه مصرف انرژی کمتر و توان تولید به مراتب بالاتری دارد که نهایتا منجر به فرآیند کم هزینه تری می شود. تدبیر صنعت آسیا با همکاری شرکت Sahut-Conreur می تواند تجهیزات آسیا کاری غلطکی سفارشی سازی شده متناسب با نیاز مشتریان را تأمین نماید.

 

این فرآیند در صنایع مختلفی کاربرد دارد که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

صنایع سیمان

سنگ آهن

آلومینا، اکسید تیتانیوم و سایر مواد معدنی

انواع سرباره ها