وضعیت جهانی آهن اسفنجی

امروزه در واحدهای احیای مستقیم میدرکس، طراحی­ها به نحوی صورت می­گیرد که HDRIبه عنوان محصول اصلی فرآیند احیاء، به طور مستقیم وارد کوره ذوب شود. همچنین جهت ذخیره­سازی و صادرات آهن اسفنجی مازاد بر نیاز واحد فولادسازی، از فرآیند بریکت­زنی گرم استفاده می­گردد. آهن اسفنجی سرد (CDRI) نیز به منظور ایجاد پایداری و حفظ پیوستگی تولیدات در واحد فولادسازی مورد استفاده قرار می­گیرد. در حال حاضر احداث واحد احیای مستقیم با محصول اصلی آهن اسفنجی سرد، توسط میدرکس توصیه نمی­شود.

تجارت جهانی آهن اسفنجی و HBIهمواره روند صعودی داشته است. این در حالی است که ایران با تولید 19% آهن اسفنجی جهان در سال 2014 و داشتن رتبه دوم در جهان در این زمینه، سهمی در تجارت جهانی این محصول ندارد.

با توجه به گزارشات رسمی موجود در کشور، در سال­های آینده ایران با مازاد آهن اسفنجی مواجه خواهد بود. بدین ترتیب ذخیره­سازی و حمل و نقل این حجم قابل توجه آهن اسفنجی اجتناب­ناپذیر می­نماید. از طرف دیگر طبق پیش­بینی­ها، جهان در سال­های آتی، جهان با کمبود بار فلزی با کیفیت مواجه خواهد بود که بازار جذابی جهت صادرات آهن اسفنجی محسوب می­شود. همچنین کشورهای حوزه خلیج فارس به دلیل رشد خیره­کننده مصرف سرانه فولاد و عدم وجود منابع مواد اولیه در این مناطق، یک بازار جذاب جهت صادرات آهن اسفنجی به حساب می­آیند.

بنابراین با استفاده از تکنولوژی بومی بریکت­سازی سرد آهن اسفنجی در مجاورت واحدهای احیای مستقیم کشور، می­توان در مسیر بهره­برداری از ظرفیت تولید اسمی واحدهای احیای مستقیم گام برداشت، به محصولی با قابلیت ذخیره­سازی و حمل و نقل بالا و ارزش افزوده قابل­توجه دست یافت و در راندمان فرآیند فولادسازی تغییرات مثبت ایجاد نمود. بدین ترتیب هم گامی مؤثر در پیشبرد اهداف کلان صنایع فولادسازی برداشت و هم در مسیر صادرات آهن اسفنجی مازاد بر نیاز صنایع فولادسازی کشور حرکت کرد.

جهت دریافت متن کامل مقالات، به  آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ایمیل بزنید

شما اینجا هستید: Home مستندات مقالات وضعیت جهانی آهن اسفنجی